Koder wideo lub karta przechwytywania wideo do transmisji na żywo?

- Jun 30, 2020-

Wraz z szybkim rozwojem sieci wideo transmisja wideo jest szeroko stosowana w transmisji na żywo, edukacji, grach, webcastach, medycynie, obiektach użyteczności publicznej, które są nierozerwalnie związane z kamerami, kartami przechwytującymi wideo lub koderem. Szukasz kodera wideo lub urządzenia do przechwytywania wideo do transmisji na żywo? Poniższe informacje mogą pomóc w podjęciu decyzji.


Koder wideojest urządzeniem do kodowania kompresji sygnału wideo, które może bezpośrednio kodować sygnał z kamery, a następnie może bezpośrednio przesyłać wideo do Internetu przez RTMP. Ponieważ ilość nieprzetworzonych danych wideo zarejestrowanych przez kamerę jest stosunkowo duża, nie nadaje się do bezpośredniej transmisji do Internetu. Dlatego koder wideo jest wymagany do kompresji źródła wideo i zmniejszenia go, a następnie przesłania do serwera przez sieć.

Live Streaming Solution


Karta przechwytywania wideomoże uzyskiwać cyfrowe informacje wideo oraz przechowywać i odtwarzać je. Może to być także urządzenie przetwarzające kompresję sygnału wideo. Karta przechwytywania wideo nie ma jednak funkcji oddzielnego kodowania i transmisji. Musi łączyć się z komputerem lub laptopem i współpracować z oprogramowaniem takim jak OBS, aby osiągnąć transmisję internetową na żywo.

external usb video capture


Kodery wideo i karty przechwytujące wideo są urządzeniami przechwytującymi audio wideo. Główne różnice:

Koder wideo: Sygnał wideo jest kodowany i kompresowany do transmisji sieciowej lub transmisji na żywo, a następnie dekompresowany i odbierany przez dekoder wideo.

Karta przechwytująca wideo: zbieraj sygnał wideo do komputera dla różnych aplikacji, potrzebujesz komputera, aby przepchnąć oprogramowanie.


MINE Technology jest profesjonalnym ekspertem w dziedzinie rozwiązań transmisji wideo IP, jesteśmy wiodącą firmą w dziedzinie technologii transmisji o niskim opóźnieniu i wysokiej jakości, która jest wykorzystywana w produkcji radiowej i telewizyjnej, transmisji online nowych mediów na żywo oraz edukacji, nadzoru medycznego, nadzoru bezpieczeństwa publicznego i inne branże.


Dowiedz się więcej o nas:http://www.szminetech.com/

Para:Nr Następny:System IPTV System transmisji na żywo