Co to jest protokół przesyłania strumieniowego multimediów? i jaka jest różnica?

- Aug 31, 2016-

wybórprzesyłanie strumienioweTechnologia obejmuje zagadnienia dotyczące wielu, w tym zrozumienia plusy i minusy protokołu przesyłania strumieniowego, używane przez technologię. Ten artykuł definiuje protokół przesyłania strumieniowego i następnie omawia temat względnych zalet protokoły używane przez dzisiejsze wiodących technologii strumieniowych.

co #39; s jest to protokół komunikacji?

Protokoły komunikacyjnezasady regulujące, jak dane przekazywane, Definiowanie elementów, takich jak nagłówki plików i danych, uwierzytelnianie i obsługa błędów składni. łatwo są zaangażowane w wysyłanie danych proste dziesiątki protokołówPakietprzez internet i jest to ważne, aby zrozumieć, jak one działają razem.


krótkoMiędzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (iso)stworzonemodel połączeń systemów otwartychmodel, który definiuje siedem warstw logicznych dla funkcje komunikacyjne. wszystkie protokoły przesyłania strumieniowego są w warstwie aplikacji, co oznacza, że mogą wykorzystać dowolną warstwę pod nią sanitarny funkcji transmisji pakietów danych. Dzięki temu protokołów w obrębie każdej warstwy, aby skupić się na określonej funkcji, zamiast konieczności ponownego tworzenia całego stosu funkcji.

na przykładReal time streaming protocol (rtsp)Aplikacja poziom przesyłania strumieniowego protokół, który można użyć wielu protokołów w warstwie transportu do przesyłania swoich pakietów, w tymuniwersalne datagram protocol (udp)iProtokół kontroli transmisji (tcp). Czasami aplikacja poziom protokoły są napisane specjalnie dla danego transportu protokołu, jakProtokół transportowy czasu rzeczywistego (rtp), które zazwyczaj opiera się na udp transport.

Mamy nadzieję, że ten krótki przegląd pomoże Ci zrozumieć gdzie protokołów przesyłania strumieniowego na żywo i interakcji z innymi, niższy poziom protcols. jest to techniczne jak się, ludzie, więc stąd na zewnątrz to powinna być gładka żeglarstwo.

na początku było http, i to było dobre

z tym jako tło Zacznijmy badanie protokołów warstwy aplikacji, używany do strumienia wideo, począwszy od dziadka z nich wszystkich,http. Jak zapewne wiecie, http oznacza protokół, który jest lingua franca dla sieci web. reguluje komunikację między serwerami sieci web i przeglądarki http i jest używany do rozpowszechniania wszystkie treści na stronach internetowych do zdalnego widzów, w tym tekst html, gif i jpg grafiki, plików pdf i innych opartych na sieci web (w przeciwieństwie doFTP) pobrań.

Wczesne eksperymenty z dostarczanie wideo za pośrednictwem protokołu http były mniej niż zadowalające dla wielu powodów, nie najmniejszym z nich była ograniczona przepustowość dostępna w modemy 28/56 kbps dnia. pierwsze pliki wideo w Internecie były dostarczane za pośrednictwem pobrać i grać, co oznacza, że muszą być w pełni pobrany przed rozpoczęciem odtwarzania. następnieJabłkopionierem koncepcjiPobieranie równoleg³e, gdzie wideo może zacząć grać tak, jak został pobrany, co trochę pomogło, ale nie zapewnia funkcje jak wyprzedzenia poszukujących lub losowy dostęp.

inne duże negatywy wideo http dostarczane były kosztów i jakości obsługi. dostawy http jest realizowane tak szybko, jak pozwoli dostępnej przepustowości. Jeśli podgląd podłączonych za pośrednictwem szybkiego połączenia, cały plik wideo został wysłany najszybciej jak to możliwe. Jeśli przeglądarka przerwać oglądanie, po kilku chwilach, wiele z tego transferu zostało zmarnowane.

Dodatkowo w tym trybie dostawy wykonane trudno służyć wielu widzów. Kiedy przeglądarka kliknięto na wideo, serwer rozpoczął Wysyłanie wideo tak szybko, jak to możliwe. gdy widzowie b, c, d i e kliknięciu na wideo, Szerokość pasma wychodzącego może być niewystarczające, aby służyć im dowolnego pliku wideo do przeniesienia do podglądu jest kompletna.

powstanie protokołów przesyłania strumieniowego

jako strumieniowego przesyłania multimediów, zwiększenie znaczenia, kilka protokołów przesyłania strumieniowego zostały utworzone w celu rozwiązania tych problemów, w tym wyżej wymienione rtsp,Microsoft media services (mms)iMacromediaJęzyki (a następnieAdobe)protokół obsługi wiadomości w czasie rzeczywistym(rtmp). na wysokim poziomie tych protokołów udostępnionych kilka typowych elementów.

Najpierw było istnienie serwera przesyłania strumieniowego, lub programem wyłącznie za dostarczanie zawartości przesyłanej strumieniowo. tych serwerów strumieniowych pracował w połączeniu z serwerami http tradycyjne, tak, że kiedy widz kliknie łącze na serwerze http, inicjowane połączenie między serwera przesyłania strumieniowego i gracz, który trwały aż do widza zatrzymania oglądania. z powodu tego połączenia tych protokołów są uważane za "wszechstronną", w porównaniu do protokołu http, który jest bezpaństwowy i ma połączenia między serwerem a gracz.

to połączenie skierowana większość negatywów http dostawy. przesyłanie strumieniowe włączone protokoły stara się losowe punktów w pliku wideo i adaptive streaming, gdzie wielu zakodowane pliki mogły być dystrybuowane w taki sposób, aby gracz oparte na dostępnej przepustowości i mocy procesora. serwer może metr się strumień wideo do odtwarzacza na tylko w wymiarze czasu pracy, więc jeśli widz przerwać oglądanie, mało dodatkowe pasmo zostało zmarnowane. ponieważ była mierzona wychodzącego przepływu, streaming server może skuteczniej służyć wielu użytkowników, poprawę ogólnej jakości usług.

http - powrót do przyszłości

z czasem jak błysk wideo wzrosła do dominują przesyłania strumieniowego wideo krajobraz, rtmp stał się dominujący protokół przesyłania strumieniowego i jest nadal szeroko stosowany dziś. Jednak wraz z wprowadzeniem firmy microsoft oparte na protokole httppłynne przesyłanie strumieniowei firmy applehttp live streaming (hls), oparte na protokole http przesyłania strumieniowego technologii rozpoczął odrodzenie, z wielu powodów, zarówno mających do czynienia z postrzegane negatywów rtmp i innowacje w technologii http, które zająć wiele jego negatywów.

dostrzeganymi wadami w rtmp obejmują:

  • RTMP pakiety mogą być blokowane przez niektórych zapór, choć serwera adobe media server ma obejścia, jeśli te problemy są doświadczeni.

  • RTMP pakietów nie można wykorzystać standardowe http cachingmechanisms dostępne w sieciach ISP, firm i innych organizacji, które mogą poprawić efektywność dystrybucji i jakości usług.

  • trwałe serwera do połączenia odtwarzacza oznacza wzrost kosztów, ponieważ serwery kosztują.

  • wymagane serwer może również ograniczyć skalowalność w porównaniu oparte na protokole http przesyłania strumieniowego, ponieważ istnieje wiele serwerów http więcej niż rtmp.

  • RTMP nadal jest wykorzystywany przez serwisy takie jakBloombergistreet.com, który ma tendencję do wątpliwość pojęcie że rtmp nie mogą się przedostać do mocno firewallem widzów.ESPNiMTVrównież użyć rtmp, co sprawia, że pytanie skalowalność i kwestii kosztów.

te wątpliwości na bok, istnieje ogólne przekonanie wśród technicznych cognoscenti że technologie oparte na protokole http są bardziej skuteczne w dostarczaniu wysokiej jakości strumieni. Plus, adobe wprowadziłahttp dynamic streaming (hds)w 2010 zapewnienie alternatywnych opartych na pamięci flash dla tych, którzy szukają, oparte na protokole http streaming na pulpicie. nagle zmiana na dostawy online wideo oparte na protokole http już zaangażowany zasadniczych zmian do zupełnie nowej technologii; Użytkownicy Flash mógł kontynuować wykorzystanie ich inwestycji w rozwoju flash i infrasture i korzystanie z zalet httpstreaming.

Jak wspomniano, kilka nowości w http przesyłania strumieniowego również zająć poprzednie granice technologii. jako przed, jest nie trwałe połączenie między serwer a gracz; film znajduje się na dowolnym serwerze http i technologii pozostaje bezpaństwowców. Jednak teraz wszystkie strumienie oparte na protokole http są podzielone na kawałki, osobne pliki lub segmentów w większy plik. zamiast pobierania pojedynczy duży plik z pojedynczego żądania, technologie oparte na protokole http pobrać kolejne krótkie kawałki na jako potrzebną podstawę.


ma to wiele korzyści. Po pierwsze istnieje niewiele odpadów, bo film jest dostarczany jest obserwowany. to skutecznie metrów obecnie wideo, umożliwiając pojedynczy http server skutecznie służyć więcej strumieni. poszukiwania jest bez problemu; Jeśli przeglądarka przeciągnie głowicę odtwarzania do przodu, gracz można pobrać tylko odpowiednie kawałki. technologie te umożliwiają również wydajne przełączanie strumieni, więc wszystkie wymienione technologie (płynne przesyłanie strumieniowe hls i hds) strumień adaptacyjne.

ponieważ te technologie są dostarczane za pośrednictwem protokołu http, one ominąć problemów napotykanych przez rtmp. technologie oparte na protokole HTTP przyjazny dla zapory i można wykorzystać mechanizmy buforowania http. bo bez przesyłania strumieniowego serwera jest wymagane, są one mniej kosztowne, aby zaimplementować i można skalować, bardziej tanio i skutecznie służyć dostępnych użytkowników.

punkty końcowe

ponownie, rtmp rozkład jest nadal powszechnie i korzystnie stosowany przez wiele stron internetowych dziś. Jednak chociaż może być trochę impuls do niektórych witryn zmienić, w tym momencie jeśli bierzesz technologii przesyłania strumieniowego, przytłaczające uczucie jest dostarczenie za pośrednictwem protokołu http. Oczywiście dla adaptacyjne dostawy do urządzeń apple (i android 3.0 i wyższe), hls jest jedyną opcją.

Warto również uznają, że najbardziej zawartości wideo jest dostarczane za pośrednictwem zwykłego starego stopniowego pobierania http. Oczywiście istnieją ograniczenia, takie jak brak adaptacyjnego przesyłania strumieniowego, ale nie można powiedzieć, że to wyszło źle dlaYouTube, który dostarcza około 70% wideo w Internecie, wyłącznie za pomocą pobierania progresywnego. Jednakże podejście to zapobiega wdrażanie youtubeZarządzanie prawami cyfrowymi (drm)techniki dostępne za pośrednictwem hds, gładkie, przesyłania strumieniowego i hls, aby chronić ich wideo, który jest kluczowym powodem witryny firmowe materiały wykorzystać te technologie.

Wreszcie fokus w tym artykule został generalny internet streaming. szczególnie dla intranetu streaming server opartych na protokoły, takie jakMultiemisja IPi aplikacje, takie jakdostawy to-peerpodać wiele wartości i obietnica jeszcze więcej. więc nie wyrzucaj dziecko z kąpielą; serwerów strumieniowych nie są "złe" i http isn #39; t quot;good.quot; raczej wybrać najlepsze narzędzie do pracy.

Shenzhen kopalni tech oferują kodery obsługuje rtmp/rtsp/http i udp protokołu (ip multiemisji).

Prosimy o kontakt w celu dalszego koder informacji.


Para:4channel USB 2.0 DVR Easycap Video Capture Adapter Następny:Splitter HDMI (CES05001)